Avenir
03 Aralık 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 354.385
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 21.747
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 22.284
Siyaset

BAŞKAN NARİN: “TEMEL’İN TAKASINDAN İNİN”

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, gazeteci Ahmet Maranki’nin katıldığı televizyon programında COVID-19 aşılarına yönelttiği tenkitler sonrası yayından alınmasına tepki gösterdi. Narin, “Temel’in takası su almaktadır” diyerek, SP’lilere..

BAŞKAN NARİN: “TEMEL’İN TAKASINDAN İNİN”

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, gazeteci Ahmet Maranki’nin katıldığı televizyon programında COVID-19 aşılarına yönelttiği tenkitler sonrası yayından alınmasına tepki gösterdi. Narin, “Temel’in takası su almaktadır” diyerek, SP’lilere çağrı yaptı.

Başkan Narin, olay hakkında bilgi vererek “6 Eylül Pazartesi akşamı TV5 ekranlarında Mehmet Ali Kayacı moderatörlüğünde yayınlanan Düşünme Vakti isimli programda teşkilâtımızın ve Erbakan sevdalılarının tepkisini çeken son derece üzücü ve düşündürücü bir olay yaşanmıştır. Programın konuklarından Ahmet Maranki’nin konuşması esnasında kendisinin sözleri kesilmiş, sesi kısılmış ve yayından alınmıştır” diye konuştu.

YRP Başkanı Narin, Yeni Akit köşe yazarı Maranki’ye uygulanan sansüre tepki göstererek “Programda COVID-19 aşısı ve Türkiye deki uygulamaları konuşulurken ve Sayın Maranki söz sırası kendisinde iken, Türkiye’de 100’e yakın parti bulunduğunu ama maalesef Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ile birlikte sadece iki partinin aşı konusunda görüş bildirerek tavır aldığını, ‘keşke Saadet Partisi de aynı duruşu sergileseydi’ görüşünü belirttiği görülmüştür. İşte tam da bu noktada Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ismini duyan ve onla alakalı övgüyle bahsedildiğini gören moderatör antidemokratik bir şekilde yayını durdurmuş, Sayın Maranki’nin bağlantısını kestirmiştir. Kendisinin yakınlarının bazılarının devlet politikalarına olan tutumlarından dolayı tutuklandığını bildiğimiz bu ve benzer sebeplerden dolayı Milli Duruşundan şüphe ettiğimiz, aynı zamanda TV5 yöneticiliği yapan Mehmet Ali Kayacı’yı şiddetle kınıyoruz. Kendisine yayın ilkeleri doğrultusundaki yanlışlardan dolayı gerekli tepkiyi göstermeyen Milli Görüş camiasının emekleri ile kurulmuş Erbakan yadigarı TV5’in yöneticilerini tenkit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Narin, “Ulusal medyada ve zaman zaman yerel medyada gördüğümüz ambargolara rağmen bizler her zaman doğruyu söylemeye devam edeceğiz. Kutuplara ayrılmış, yandaşlaşmış, kartelleşmiş medya kurumlarına rağmen bu ülkede her zaman doğru ve tarafsız medya mensupları olmaya devam edeceklerdir. Tarafsız ve yancısız olan tüm basın mensuplarına şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

“TEMEL’İN TAKASI SU ALMAKTADIR”

Saadet Partililere yönelik çağrıda bulunan Narin, “Şu anda Saadet Partisi çatısı altında bulunan kardeşlerimizi, nereye açıldığı belli olmayan Temel’in takasından inip Erbakan çatısı altından birleşmeye davet ediyorum. Taka su almaktadır, okyanuslarda nereye gittiğini bilmeden dolaşmaktadır. Gittiği rota yanlıştır. Dümenin başındakiler rotası Milli Görüş olan seferi değiştirmiştir. Milli Görüş rotasında seferimiz Yeniden Refah Partisi olarak devam etmektedir. Milli Görüş yadigarı kurumlardan Erbakan ismi teker teker silinmekte, unutturulmaya çalışılmaktadır. Milli Görüşe hizmet etmiş , gönül vermiş tüm kardeşlerimizin yeri Yeniden Refah Partisi’dir. Bu sizlere dostane ve iyi niyetli bir çağrımızdır. Umulur ki gerçekleri görürsünüz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL