Avenir
03 Aralık 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 354.385
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 21.747
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 22.284
Köşe Yazısı

SORUMLUSU MEMDUH BÜYÜKKILIÇ MI?

  Bugün Ak Parti 7. Olağan Kongresi yapıldı. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1428 oy alarak bir kez daha Ak Parti Genel Başkanı seçildi. Kongre, başlangıcından..

SORUMLUSU MEMDUH BÜYÜKKILIÇ MI?

 

Bugün Ak Parti 7. Olağan Kongresi yapıldı. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1428 oy alarak bir kez daha Ak Parti Genel Başkanı seçildi. Kongre, başlangıcından sonuna kadar büyük eleştirilere konu oldu. Hatta öyle ki, sosyal medyada yazılanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 manifestosundan daha fazla ses getirdi.

Kayseri açısından kongreyi değerlendirecek olursak, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da büyük eleştirilere maruz kaldı. Kongrenin yapıldığı sırada Başkan Büyükkılıç sosyal medya hesaplarından fotoğraf kareleri paylaştı. Paylaşımlarından dakikalar sonra ise Kayseri halkının telefonlarına bir mesaj geldi. Memduh Başkan’ın ağzından atılan mesajda: “Çok Kıymetli Kayserili Hemşehrilerimiz; İlimizde vaka sayıları artıyor. Gerekmedikçe kalabalık ortamlara girmeyelim, bir süre ev ziyaretlerine ara verelim, misafir kabul etmeyelim. Sabrınız ve desteğiniz için teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi. Bu mesajı okuduğum an, ben de kendisini eleştirenler arasındaydım  fakat geçen saat dilimleri içerisinde özellikle de sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştirileri haddinden fazla ağır buldum. Orada binlerce insan vardı. Ak Parti’nin en üst kademesinden tutun da yalnızca üye olarak parti içerisinde yer alan, delegeliğe hak kazanmış kişiler de salonda bulunuyordu. Ak Parti’nin Kayseri’deki tüm kadrosu oradaydı. Hal böyleyken yalnızca Memduh Başkan’ı amiyane tabirle günah keçisi ilan ederek onun şahsına böylesine ağır eleştiriler yöneltmek; kendisinin göreve geldiği tarihten bu yana ortaya koyduğu özveriye, hizmetlerine ve çabasına haksızlık etmektir diye düşünüyorum. Bu kongreyi Memduh Başkan organize etmedi, eline telefonu alıp o mesajı da kendisi atmadı. Zaman zaman böyle mesajlar telefonlarımıza geliyor fakat belediye bünyesinde çalışan ilgili personelin yanlış zamanda attığı mesajı Memduh Başkan’a mal etmenin yine kendisine bir noktada haksızlık etmek olduğu kanaatindeyim. Belediyecilik anlamında şehrimize birçok kazanımlar sağlayan Memduh Başkanı kongrede gözetilmeyen kuralların sorumlusu ilan etmek de aynı  derecede haksızlıktır.

Yanlışa yanlış demek ve eleştirmek hiç kuşkusuz bu ülkede, bu şehirde yaşayan herkesin hakkı. Kongrenin yapılış biçimini, katılım çokluğunu, kurgusunu tasvip etmiyor, yapılan eyleminde yanlış olduğunu buradan bir kez daha vurgulamak istiyorum. Hiçe sayılan sosyal mesafe kuralları, kalabalık ortam, insanların kongreye gitmek için şehirlerinden hareket ediş saatleri bile yanlıştı. Ak Parti il teşkilatları sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu vakitlerde Ankara’ya doğru hareket etti. Şehirlerin uzaklığını hesap edecek olursak yine bir çoğu kısıtlama vakitlerinde evlerine dönecek ve vatandaşların evlerinde oldukları vakitlerde dışarıda olacaklar. Bu yapılan yanlışlık ve eksiklikleri de söylemenin boynumuzun borcu olduğunu dile getirmek istiyorum.

Bütün bunları bir kenara bıraktığımızda da Başkan Memduh Büyükkılıç’ın bu hadiselerin tek sorumlusu ve muhatabı ilan edilmemesi gerektiğini, yapılmış bir hatanın tamamen kendisinden kaynaklı bir yanlış olmadığını vurguluyor, bundan sonraki süreçte de Memduh Başkan’dan her zaman olduğu gibi ve hatta daha fazla çalışma yaparak Kayseri halkının sorunlarını çözeceğine inanıyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL